İzmit Kombici

Kocaeli genelinde kombi bakımı ve tamiri yapılır, kalitenin adı İzmit Kombici

Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi

0535 251 14 98

Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi firması olarak ferroli marka kombi modellerine tamir ve bakım hizmeti sağlamaktayız. Oluşturduğumuz uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile Kocaeli Başiskele Seymen ve Çankaya ilçesinin çoğu semtinde 15 yılı aşkın bir süredir ferroli teknik servis faaliyeti göstermekteyiz. Baymak Kombi Başiskele Seymen Servisi firmamız gün boyu gelen servis taleplerinize cevap vererek sorunlarınızı aynı gün içerisinde çözümlemek için profesyonel adımlar atarak servis işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Hızlı servis imkanı ve uygun fiyat politikamız ile kombi servis faaliyetlerine Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi olarak dürüst biçimde herhangi bir sıkıntıya ödün vermeden devam etmekteyiz.

Kombi cihazları genel olarak elektronik aksama sahip olduklarından dolayı zamanla çalışma yoğunluğuna göre çeşitli arızalar verebilmektedir. Bu tür arızalar özellikle kış mevsiminde cihazın hem ısıtma hem sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için sürekli çalışmakta olduğundan dolayı daha fazla çıkmaktadır. Kullanıcılar olarak cihazın kısmen arıza yapmasını önlemek mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken şey ise kombi yıllık periyodik bakımını kış mevsimine girmeden önce uzman ve bilir kişilere yaptırmalıdır. Bakım işleminin öncelikle maksadı cihazın çalışma prensibinde önemli görevleri olan paçaların düzgün bir şekilde bakım ve temizleme işlemini gerçekleştirerek parçaların ömrünü uzatmaktır. ve cihazın daha verimli çalışmasını sağlamaktır.

BAYMAK KOMBİ BAKIM İŞLEMİNDE YAPILMASI GEREKENLER

  • Öncelikle kombi çalıştırılarak yazlık ve kışlık konumda kontrolleri yapılmalıdır. Herhangi bir sorun görülmüyor ise bakım işlemine başlanmalıdır.
  • İlk olarak dairenin banyosunda bulunan tahliye vanasından tesisat içerisinde bulunan suyun tahliyesi yapılmalı ve kombinin arka kısmında bulunan genleşme tankının hava basıncı ölçülmelidir.
  • 1 bar altında ise hava takviyesi yapılarak genleşme tankı havası tamamlanmalıdır.
  • Kombinin alt kısmında bulunan kalorifer ve şebeke suyu filtreli sökülerek temizliği yapılmalıdır.
  • Brülör yani yanma odası sökülerek düzgün bir şekilde temizliği yapılmalıdır.
  • Atık gaz sisteminin bir parçası olan fan motoru sökülerek kimyasal ilaç ile temizliği yapılmalıdır.
  • Sıcak su sisteminin bir parçası olan plaka eşanjör sökülerek kireç sökücü yardımı ile kireçler’den arındırılmalıdır.
  • Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pislikler elektrikli süpürge ile çekilerek tozları alınmalıdır.

Baymak Kombi Başiskele Seymen Servisi firmamız ile iletişime geçerek bakım kombinize bakım yaptırmak için randevu alarak en kısa zamanda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kombi bakım işleminin kombi ömrünü uzatmakla beraber farklı faydaları’da bulunmaktadır. Bunların başında ise yakıt tasarrufunda bulunmak ve gerekli olan ısı ihtiyacımızı verimli bir şekilde karşılamaktır. Yakıt tasarrufu bakım yapılan cihazlarda normal bakımsız kombilere daha daha az yakıt tükettiği uzmanlar tarafından ön görülmüştür. Gerekli olan ısının kaybını önlemekte bakım işleminin bir parçasıdır. Baymak Kombi Başiskele Seymen Servisi firmamız ile iletişime geçerek bakım kampanyaları ve bakım işlemi ile ilgili öğrenmek istediklerinizi uzman ekibimizden öğrenebilirsiniz.

 

Kullanıcılar olarak kombi tamir işlemlerinde eve çağırdığınız servislerde gösterdiğiniz titizliği bakım işlemlerinde de göstermeniz son derece önemlidir. Mümkün olduğu kadar bakım işlemi yapacak olan firmaların uzman ve profesyonel olduğuna dikkat ederek işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Gerekli bilgi ve deneyime sahip olmayan şahıslara yaptırılan işlemlerde kullanıcıların zararlı çıkması ve ilerleyen zamanlarda cihazın farklı sıkıntılara yol açması kaçınılmazdır. Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi bakım hakkında gerekli bilgileri alabilir. Servis kaydı oluşturarak bakım işlemlerinizi bir kaç saat içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi olarak profesyonel kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemini tam teşhis atlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kullanıcılar olarak petek temizleme işlemlerini ortalama 4 ile 5 yıl yıl arasında düzenli olarak yaptırmak uzman tarafından ön görülmüş verimli bir şekilde ısınma ve gerekli tasarrufta bulunmanın en kolay yoludur.

Petekler ve kalorifer tesisatının içerisinde bulunan suda zamanla çamurlaşma, kireç, tortu benzeri pislikler oluşmaktadır. Bu oluşan pislikler tesisat ve peteklerin zor çalışmasına sebep olarak kombi içerisinde bulunan parçalara’da kısmen zarar vermektedir. Profesyonel şekilde yapılan petek temizleme işlemlerinde bu tür sıkıntılar ile karşılamak mümkün değildir.

Kullanıcılar olarak petek temizleme işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Petek temizleme taleplerinizi gerçekleştirirken öncelikle temizleme işlemini ucuz yapan şahıs veya firmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Petek temizliği 80 tl 100 tl diye reklam yapan firmalara iş yaptırmanız son derece sakıncalıdır. profesyonel bir şekilde yapılan petek temizliği ortalama iki buçuk saat ile üç saat arasında bütün peteklerin tek tek temizlenmesi ile gerçekleşen bir işlemdir.
Temizlik esnasında kullanılan ilaç bilinçli bir şekilde kullanılmaz ise kombi ve peteklerde dönüşü çok zor olan sıkıntılara yol açılabilir. Başiskele Seymen Baymak Servisi firmamız ile iletişime geçerek petek temizliği kampanyalarımız hakkında bilgi alabilir randevu oluşturarak petek temizleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BAYMAK LUNA 24 Fİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

E 01 ARIZA KODU ATEŞLEME SORUNU
Kullanıcılar olarak cihazda E 01 arıza karşılaştığınız zaman öncelikle dairede doğalgaz olup olmadığının kontrolleri yapılmalıdır. Eğer dairede doğalgaz mevcut ise kombi altında doğalgaz vanasının açık konumda olduğu kontrol edilmelidir. Bunlar mevcut ise cihaza reset işlemi uygulanmalıdır. Sorun halen devam ediyor ise cihazın iyonize elektrodu, gaz valfi, veya elektronik kartında sorun olabilir.

E 02 _ F 02 ARIZA KODU ALEV OLUŞUNDA HATA SORUNU
Cihazın alevi algılamadığı zaman karşılanan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihaza resetleme işlemi uygulamalısınız, cihaz fişli ise fişini çıkartıp ters takarak deneme yapmalısınız. Sorun halen devam etmekte ise iyonizasyon elektrotların da sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Servisi iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

E 03 ARIZA KODU AŞIRI ISINMA SORUNU
Cihazda olmasından gerekenden fazla sıcaklığın oluştuğu zaman görülen arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar  kombi altında bulunan kalorifer vanasının açık olduğunu kontrol etmeli, petek vanalarının açık konumda olduğunu kontrol etmelidir. Bunlar mevcut ama sorun halen devam ediyor ise kalorifer filtresi tıkalı, Sirkülasyon pompası, üç yollu vana veya elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek gerekli bilgi alabilir. Arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E 04_ E 05_E 06_F 23 ARIZA KODU PROSESETAT ARIZA SORUNU
Bu tür arıza kodları ile karşılaşıldığı zaman kullanıcıların yapması gereken gereken bir işlem yoktur. Cihazın çalışma konumuna geldiği zaman atık gaz sisteminde bir sorun olmadığını cihazın ateşlemesi için gerekli olan komutu elektronik karta veren hava prosestatının arızalı olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Düşük ihtimal ile elektronik kart veya fan motoru’da arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E 08 ARIZA KODU İYONİZASYON SORUNU
Cihazın alevi algılamadığı zaman karşılanan arıza kodudur. Kullanıcılar olarak cihazı resetlemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur. iyonizasyon elektrotları tozlanmış veya elektronik kart arızalı olabilir.

E12_E21_F25 ELEKTRONİK KART ARIZA SORUNU
Bu tür arızalar ile karşılandığı zaman kullanıcıların yapması gereken bir işlem yoktur. Cihazın elektronik kartında arıza olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Elektronik kart tamir görebilir veya değişimi yapılabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Servisi Firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F31 ARIZA KODU KALORİFER  SENSÖR SORUNU
Cihazın kalorifer konumda olduğu zaman kalorifer suyu derecesinin ekranda görülmesini sağlayan sensörün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcıların yapması gereken bir işlem yoktur. Servis yardımı ile sensör değişimi sağlanmalıdır.

F33 ARIZA KODU KULLANIM SUYU SENSÖR SORUNU
Duş ve diğer sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanmakta olduğumuz sıcak suyun derecesini ayarlamamıza yardımcı olan kullanım suyu sensör arızasıdır. Bu durumda kullanıcıların yapmadı gereken bir işlem yoktur. Servis yardımı alarak sensör değişimi sağlanmalıdır. 

F37 ARIZA KODU DÜŞÜK BASINÇ SORUNU
Cihazın çalışması için gerekli olan su basıncının düşük olduğu zaman karşılanan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihazın sol alt kısmında bulunan doldurma musluğundan cihaza 1,5 değerinde su takviyesi yapmaları gerekmektedir. Yüksek ihtimal sorun giderilecektir.

 

BAYMAK KOMBİ MODELLERİNDE GENELDE KARŞILAŞTIĞIMIZ KRONİK ARIZALAR

Baymak kombi modellerinin uzun yıllara dayanan bir geçmişi vardır. İlk üretim tarihinden itibaren halen günümüzde faaliyet gösteren ferroli kombi modelleri bulunmaktadır. Bazı modellerinde kronik olarak yaşanan bazı arıza çeşitleri vardır. Bunların başında eşanjör delinmesi gelmektedir. Kombide eşanjör delinmesini kullanıcılar olarak anlaması gayet kolaydır. Eşanjör delinme durumunda kombinin çalışması için içerisinde bulunması gerekli basıncın sürekli yükselmesinden kombinin emniyet ventilinden su akıtmasıyla anlaşılabilir. Fakat kombinin çalışır durumda iken bar suyunun yükselmesi genleşme tankından kaynaklıdır. kombi kapalı olduğu halde su barı sürekli yükseliyor ve alt kısmından su akıtıyor ise kombinin ana eşanjöründe delik olduğunun işaretidir. Bu durumda kullanıcılar olarak Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi firmamızdan yardımı almanız ve eşanjör değişimini gerçekleştirmeniz.images

Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi, Kocaeli Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi, Başiskele Seymen Baymak Servisi,Kocaeli Başiskele Seymen Baymak Servisi, Başiskele Seymen Baymak Kombi Tamiri, Kocaeli Başiskele Seymen Baymak Kombi Tamiri, Başiskele Seymen Baymak Kombi Tamircisi, Başiskele Seymen Petek Temizleme, Baymak Başiskele Seymen Servisi, Baymak Kombi Başiskele Seymen Servisi, Başiskele Seymen Petek Temizleme, Baymak Kombi, Arıza Kodları
Kategoriler: Kocaeli Kombi Servisi , Kocaeli Petek Temizleme

Etiketler: , Kocaeli Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi, Kocaeli Başiskele Seymen Baymak Kombi Tamiri, Kocaeli Başiskele Seymen Baymak Servisi, Arıza Kodları, Başiskele Seymen Baymak Kombi Servisi, Başiskele Seymen Baymak Kombi Tamircisi, Başiskele Seymen Baymak Kombi Tamiri, Başiskele Seymen Baymak Servisi, Başiskele Seymen petek Temizleme, Baymak Başiskele Seymen Servisi, Baymak Kombi, Baymak Kombi Başiskele Seymen Servisi

0535 251 14 98

İzmit Kombici

Başiskele İzmit Gölcük Kartepe Kocaeli Kombi Servis Hizmetleri

0535 251 14 98

error: Content is protected !!